POSTAĆ

Jesteśmy pewni siebie. Obydwoje. Stoimy wyprostowani niczym struna. Głowa pozostaje dumnie uniesiona wysoko. Z naszych twarzy nie wyczytasz nic. Jesteśmy odwieczną zagadką. Meczącą niewiadomą. Fascynującą enigmą. Przejdziemy obok ciebie jak cień, który wybije się na tle płomieni i świateł. Zachwycisz się naszą głębią. Utoniesz w naszej nieprzeniknioności.

Oczarujesz się i zarazem zawiedziesz. Będziesz próbować w, niekoniecznie naszym ale jakimś, niepojętym bycie szukać odpowiedzi. W każdym oddalającym się zbyt szybko człowieku swojej stabilizacji.

Płonie w nas ogień. Dziki. Wolny. Ujmujący. Wypełnia puste przestrzenie. Dociera w miejsca ugaszone. Ociepla oddechy oziębłych serc. Pobudza do życia wszystkich pozbawionych pragnień. Wychodzi na przeciw strachowi. Nie boi się prawdy. Nie ucieka przed atakiem. Nie chowa się za kaftanem wygodnictwa. Nie ulega wpływom. Nie godzi się na bezprawie. Nie daje satysfakcji knującym podstępy. Nie traci swojej godności. Umie znosić porażki. Przyjmuje krytykę. Uczy się pokory. Szuka wrażliwości. Pozwala zbliżyć się łzom.

Ludzie nie wiedzą skąd pochodzimy. Pytają, co podsyca ten żar. Próbują naukowo opisać zjawisko. Snują teorie i szukają dowodów, by je poprzeć. Nie potrafią przyjąć, że to wykroczy ich pojmowanie. Nie mogą się zgodzić na przymus ugięcia swojego karku pychy i przyjęcia tego, że w ich układance brakuje tak wielu puzzli.

Ze swoim towarzyszem wymieniam spojrzenie. Kiwamy sobie głową. Utwierdzamy się w naszej postawie. Dzielimy się swoją dystynkcją. Przypominamy sobie, by uważać, by przypadkiem nie utonąć i nie zgasić siebie. Dzielimy nasze niezrozumiałe zrozumienie. Potęgujemy nieświadomą świadomość. Prostujemy nieodginalne zakręty. Zapominamy o egoistycznych nas. Wyglądamy daleko przed i za siebie. Czynimy kolejny krok do przodu i cofamy się. Suniemy, latając. Skaczemy opadając. Stapiamy się z tłem, górując. Pozostajemy nierozerwalnie złączeni, działając zawsze w rozdzieleniu.

Szaleństwo. Trwoga. Pytanie. Czar.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s