WYSTARCZY SŁÓW I WYSTARCZY SŁOWO

Wystarczy jedno słowo, by odebrać komuś całą wiarę w siebie. Jeden gest, by zranić tę kruchą istotę, jaką jest człowiek. Jeden akt, by nanieść nieścieralne ślady krzywdy na czyjąś pamięć. Jedna decyzja, której skutki ktoś może odczuwać wiele, wiele lat.

Tak, jeden komunikat, nawet jeśli był po prostu okrutnym pluciem jadem, niemającym merytorycznie żadnego pokrycia z rzeczywistością, może sprawić, że ktoś podda się i przestanie walczyć o wszystko, co dla niego jest ważne. Porzuci piękne marzenia, straci bezinteresowne zaufanie, przestanie podsycać nadzieję na uzyskanie słowa wsparcia. Finalnie zostanie wrzucony w ramiona tęsknoty oraz braku zrozumienia.

Łzy zaczną cicho płynąć po policzkach, poczucie samotności zacznie miażdzyć siłą, pragnienie, by to ktoś inny osuszył te mokre korytarze na twarzy stanie się dojmujące.

Masz tak obezwładniającą władzę nad psychiką. Wiesz o tym?

Bo w końcu napisze się jakiś komentarz, jeden z wielu pewnego dnia. Bez refleksji odnośnie tego, jakie będą skutki słów. Wyleje się całą frustrację i przyniesie ulgę żalom, wymieszanymi z gniewem i odejdzie się zadowolonym. Zamknie się temat tak szybko jak wypaliło się pociski nienawiści. Sprawnie zapomni się o tym, kto jednak tę sytuację będzie długo pamiętał. Zmyje sie makijaż maski okrucieństwa, podczas gdy ofiara będzie starała się pozbyć tatuażu wypalonego tymi niby kilkoma tak niewinnymi frazesami.

Czasem mam ochotę krzyknąć „Ludzie, do cholery, co jest z wami?!”. Przydałoby się jeszcze jedynie jakieś przekleństwo, by podkreślić emocjonalność mojego komunikatu, ale daruję sobie.

Tylko proszę, powiedzcie mi czemu…

Czemu tak siebie traktujecie? Jak możecie być obojętni na słowa? Jak możecie zapominać o odpowiedzialności? Dlaczego udajecie ślepych? Dlaczego umywacie ręce od odpowiedzialności? Dlaczego?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s