TO NIE JEST CZĘŚĆ MNIE

„To nie ja”. Pragnienie, by tak powiedzieć, obezwładnia. Zaprzeczenie, bunt, niedowierzanie, niepokój i lęk. To nie może cechować mnie. Nie mogę taka być. Nie chcę, nie umiem, nie wyobrażam sobie. Mam dosyć, męczy mnie to. Zapętleni w negacji rzeczywistości, odrzucający jakąś część siebie – w zmęczeniu i frustracji. Niezrozumieniu siebie i niezrozumieniu przez innych. Samotności, bo, przez to wszystko, nie możesz dopuścić do siebie nikogo. Siedząc w psychicznym rollercoasterze, oscylując od pewności siebie do kompletnego poczucia własnej beznadziejności. Codziennie walczysz do upadłego, by wspiąć się ponad przeszkody, które podobno stawiane są wyłącznie przez samego siebie. Wieńczyć wysiłek upadkiem na ziemię, z hukiem. Robisz to wszytsko bez asekuracji, bez zabezpieczenia. Nie przyjmujesz pomocy.

Próbujemy, za wszelką cenę, wykorzenić wszystko to, co się NAM w nas nie podoba.

Przecież możesz: czuć tak silnie, pragnąć tak mocno, tęsknić tak bardzo, szukać tak intensywnie, wyczekiwać tak niecierpliwie. Dawać dwieście procent, brać tylko kilka. Dostrzegać wszystko to, czego inni nie dostrzegają, kochać to, czego inni pokochać nie chcą. Wątpić, pytać, nie wiedzieć, nie rozumieć. Przecież nie musisz. Nikt Ci nie każe.

Dlaczego traktujesz się tak podle? Czemu nieustannie wytykasz sobie te błędy? Dlaczego zapętlasz się w negatywnych emocjach? Czemu powracasz do każdego potknięcią? Po co odbierasz sobie każdy promyk radości, przykrywając go cieniem swojej niedoskonałości? Czemu tak siebie męczysz i doprowadzasz na skraj wytrzymałości? Po co te piętna wytłaczane na skórze? Skąd ten rygor i musztra, dopięcie na ostatni guzik i bezwględność? Do czego w tym dążysz? Co jest Twoim celem?

Może warto w końcu spojrzeć na siebie jak na człowieka? Wybaczyć sobie własne niedociągnięcia? Pozwolić łzom płynąć? Ranom się odezwać? Sercu zapragnąć? Umysłowi odpocząć? Sobie… być idealnym w nieidealności?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s